X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
Lamborghini Aventador revealed
 رونمایی از لامبورگینی  Aventador


لامبور گینی خودروی جدید خود را با نام  Lamborghini Aventador LP 700-4 معرفی کرد، این خودرو جانشینی  برای (Murciélago) مورسیه لاگو است Aventador .همانند برادر بزرگترش دارای یک موتور V12 است و همانطور که از نامش پیداست این موتور  قادر خواهد بود توانی معادل 700 اسب بخار تولید کند و عدد 4 به خاطر چهار چرخ محرک بودن آن است.نام اصلی این گاو وحشی از یک گاو دلیر گرفته شده است که در  saragossa آرنا در اسپانیا دراکتبر 1993 توسط José María Manzanares در یک نبرد تنگاتنگ کشته شد.

 

در زیر این بدنه ی زیبا یک موتور کاملا جدید با بازدهی بالا وجود دارد که بسیار کم حجم و سبک وزن است و وزن آن بالغ بر 235 کیلوگرم  است. این موتور 6.5 لیتری قادر است در 8،250 دور در دقیقه 700 اسب بخار نیرو تولید کند و در 5،500 دور در دقیقه  قادر خواهد بود گشتاور 690 نیوتن متر تولید کند.
 
 
گیربکس 7 سرعته به نام ISR  بر روی آن نصب گردیده است این گیربکس از روی گیربکس های سکوین شال طراحی شده است با این تفاوت که تک کلاجه هستند و 50% کند تر از دو کلاجه ها هستند و 40% سریع تر از نمونه ی e.gear که بر روی گالاردو نصب گردیده است. مزیت این گیربکس نسبت به دو کلاجه ها این است که بسیار کوچک است و مانند یک گیربکس دستی کم حجم است. این گیر بکس یکی از مهیج ترین گیر بکس های لامبورگینی است.
 
 
این خودرو  به صورت دائم چهار چرخ محرک است و کنترل دیفرانسیل آن به صورت الکترونیکی می باشد . راننده قادر خواهد بود نوع رانندگی خود را تعیین کند تا بیشترین بازده را از خودرو دریافت نماید. راننده می تواند سه حالت را تعیین کند 1.جاده 2. ورزشی 3. کورس که باعث تغییراتی در (موتور ، گیربکس ، دیفرانسیل ، فرمان و کنترل پویا) می شود . در سیستم تعلیق  Aventador  از دمپر های F1 استفاده شده است . ترمز ها نیز از جنس سرامیک و کربن ساخته شده است.

 
 
شاسی این خودرو در قسمت قفس آن کاملاً از فیبر کربن ساخته شده است ، که این امر باعث شده است تا وزن آن به 147.5 کیلوگرم برسد و بخش های جلو وعقب خودرو نیز از آلومینیوم ساخته شده است که باعث شده اند تا وزن کل شاسی به 229.5 کیلوگرم  برسد.
 
 
حال با این وزن کم و یک موتور با توان 700  اسب بخار قادر خواهد بود در 2.9 ثانیه به شتاب 100 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و به راحتی به سرعت 350 کیلومتر در ساعت برسد.مصرف سوخت این خودرو نسبت به گالاردو 8% کاهش پیدا کرده و انتشار گاز CO2 آن نیز 20% کاهش یافته است.4.78 متر طول ، 2.26 متر پهنا و 1.136 متر بلندا (؟ یا به جای آن باید گفت کوتاه).
 
طبق سنت قدیمی لامبورگینی در های 12 سیلندرها باید رو به بالا باز شود و  Aventador هم یک موتور V12 دارد . فرق اصلی در های آن با مورسیه لاگو در این است که فرم (چهارچوب) دور شیشه را ندارد.


در کنسول وسط یک نمایشگر با صفه نمایش
 TFT قرار دارد که دارای سیستم ناو بری و یک سیستم چند رسانه ای است  و دکمه ی استارت نیز در یک قاب قرمز رنگ بر روی کنسول وسط محصور شده است .